Dětský domov Unhošť

Dětský domov Unhošť
Akce/Novinky:

DĚTSKÝ DOMOV UNHOŠŤ - idatabaze.czDětské domovy - idatabaze.cz

Pomáhá nám:

Zahradní pavilony

PotSttPSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Neml, nem, nebude mt nkdo blzk svtek?
Vera: Hedvika
Dnes: Luk
Ztra: Michaela


TOPlist

Akce/Novinky > Novinky

Celorepublikové finále na Strahově

Hned druhý den po zahájení nového školního roku, tedy 2.9.2020, jsme nastoupili na Strahově k závěrečnému turnaji nejlepších týmů z dětských domovů z celé republiky. Byli jsme nalosováni do skupiny s Novým Jičínem a Chrudimí, první jmenovaný tým byl také naším úvodním soupeřem. Houževnatého soupeře jsme přehráli 1:0 a tím si otevřeli cestu k ovládnutí skupiny, což se i podařilo, když jsme Chrudim přejeli poměrem 9:0.

V souboji, který rozhodoval o šanci na finálové boje jsme podlehli ve vyrovnaném souboji Horšovskému Týnu po nešťastné teči 1:2 a sen o medailích se rozplynul.

Skupinu o 5. – 8. místo jsme otevřeli soubojem s Dolními Počernicemi, opět šlo o boj o každý metr a protože se nerozhodlo v normálním hracím čase (2:2), muselo dojít na penalty a v těch jsme o jeden zásah golmana byli lepší!

V posledním souboji jsme si museli zopakovat střetnutí s moravskými kluky z Nového Jičína, tady už malinko planuly emoce, což jistě bylo způsobeno únavou na obou stranách. Bitva skončila remízou 1:1 a opět musely přijít penalty a znovu měli naši střelci pevnější nervy – vyhráli jsme a obsadili krásné páté místo!

Velkorysý dar

Po červnové návštěvě paní Kateřiny Zemanové a Danielly Gurevič se podařilo uzavřít dohodu o podpoře dětského domova z Nadačního fondu Ing. Miloše Zemana. Poděkování patří pochopitelně všem, kdož fond administrují, ale stejně tak i dvěma výše jmenovaným dámám, které strávily v našem domově skoro tři hodiny a s upřímným zájmem se snažily zjistit co nejvíce o problematice dětí, které se ocitají v dětských domovech a také o fungování celého systému péče o ohrožené děti. Bylo to velmi příjemné a užitečné setkání.

Úspěch v Edenu!

V úterý 9. června se odehrálo kvalifikační kolo celorepublikového fotbalového o pohár české reprezentace.

Turnaj jsme odstartovali výhrou nad týmem z Ústí nad Labem v poměru 4:0, pak si naši hráči trochu zalaškovali a podcenili závěr souboje s Klánovicemi 7:4, soupeři dokázali během pár minut vstřelit tři góly…Po vítězství nad Nymburkem 7:0 jsme se stali vítězi skupiny a postoupili do semifinále. V něm jsme porazili 9:1 Žatec, který ale měl menší a mladší hráče a na hřišti to bylo znát.

Finále nám znovu přihrálo Ústí nad Labem, které jsme přehráli už ve skupině. Jelikož se soupeřům zranil hráč, nabídli jsme, že odehrajeme finále také v sestavě zúžené o jednoho plejera. I tak se klukům dařilo a po konečném hvizdu, za stavu 6:0 pro nás, jsme slavili vítězství v turnaji a postup do celorepublikového finále!

Ceny předávala legenda Slávie, pan Beránek, úspěšný hráč a výborný trenér a dále i bývalý reprezentační brankař Kostelník.

Poděkování patří pořadatelům z Klánovic a také našim klukům, kteří příkladně reprezentovali náš domovSmích

Masopust 2020

Zřejmě poslední veřejná akce na dlouhou dobu – jako každoročně, i letos jsme pořádali masopustní veselici pro děti z Unhoště a okolí. Opět se Zdravou Unhoští a znovu velmi úspěšně, v místní sokolovně se podle velmi střízlivých odhadů sešlo minimalně sto dětí, které nejprve soutěžily o nejzajímavější kostýmy, či masky a následně přišly na řadu hry, ve kterých si mohly vydělat peníze a ty utratit v místním obchůdku.

2.5.2019

Florbalový turnaj Praha – stříbro!

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 jsme absolvovali florbalový turnaj dětských domovů v Praze Kobylisích. Sešlo se zde osm týmů, jeden z nich byli domácí elévové, kteří předváděli velmi sympatické výkony, byť byli věkově mladší. Náš tým dorazil díky zácpě na silnicích pozdě a nerozehranost byla jedním z důvodů úvodní prohry s Počernicemi 2:3. Pak ale kluci deklasovali tým Hamru 9:3, to nás při ztrátě Počernic dostalo do čela tabulky, což jsme potvrdili vítězstvím nad Dobřichovicemi 11:0. Díky systému turnaje jsme hráli o celkové prvenství s týmem Chrudimi a bylo to finále jako řemen, soupeři prakticky neměli slabinu, vždy vedli o gól a my pokaždé dokázali srovnat, bohužel náš poslední gól rozhodčí nepochopitelně neuznal, protože ho prý neviděl! Místo toho nařídil trestné střílení, které nervózní Šimon neproměnil a byl konec. I tak je druhé místo naším velkým úspěchem. Kluci nic nevypustili a hráli jako o život a konečně prodali vše, co jsme na trénincích nacvičovali.

4.3.2019

Masopust 2019

Letošní masopustní veselici, či chcete-li karneval pro děti, jsme tentokrát uspořádali ve spolupráci se Zdravou Unhoští, Sokolem Unhošť a zaměstnanci firmy LEGO, jako vždy i s podporou města, v komisi pro výběr nejlepších masek opět nechyběla paní starostka Ing. Koulová.

Oproti loňskému roku dorazilo o něco méně dětí, to však mělo své výhody, dění na stanovištích se zrychlilo a stejně tak nákupy v dětském obchůdku. Zdravá Unhošť přinesla nové nápady, takže děti soutěžily například ve střelbě na florbalovou branku, nebo házely obručemi na tyč.

Ani tentokrát nechyběli fotografové, kteří přímo na místě dětem vytiskli jejich záběry. Dvouhodinová veselice skončila dětskou diskotékou poté, co byl naprosto vykoupen do posledního kousku dětský obchůdekSmích

Tak zase za rok!

14.1.2019

Vánoce

Chtěli bychom poděkovat všem dobrým lidem, kteří se jakýmkoli způsobem zapojili do pomoci dětem z našeho domova a udělali jim tyto svátky radostné a pomohli jim zapomenout na všeliká trápení a smutky!

27. 12. 2018

Výročí deseti let vzniku dětského domova v Unhošti

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 proběhl v kinosálu města Unhoště slavnostní večer k výročí deseti let od vzniku dětského domova v Unhošti. V sálu se tísnilo více než sto diváků, přišli bývalí zaměstnanci i děti, které prošly dětským domovem, stejně jako hostitelské a pěstounské rodiny, paní učitelky ze základních škol, sociální pracovnice a další.

Je třeba zmínit, že pozvání přijal radní středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví pan JUDr. Robert Bezděk CsC., nechyběla ani starostka města paní Ing. Iveta Koulová a zástupci sponzorů a dalších spolupracujících organizací.

Celý, bezmála dvouhodinový, program uváděl pan Petr Jančařík a nutno říci, že naprosto profesionálně a zároveň i velmi lidsky. Na pódiu se střídaly děti z dětského domova s největšími hvězdami české popové i rockové scény, moderátor ke každému z nich dokázal říci něco zajímavého a občas pozval na scénu i někoho z diváků.

V závěru předala paní PhDr. Blanka Dvořáková řediteli dětského domova šek na 10 tisíc Kč za Nadační fond Slunce pro všechny a pak už byl čas na květiny pro ni a paní Kateřinu Adámkovou, která měla organizaci celé akce na svých bedrech.

V uplném finiši přijel obrovský jahodový dort a sbor zazpíval poslední písničku. Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili za to, že vytvořili naprosto úžasnou atmosféru a stejný dík patří i všem mým kolegyním, kolegům i dětem za úsilí, snahu, invenci a přístup k přípravě našeho výročí!

Ještě děkuji pánům Jiřímu Skálovi a Janu Borůvkovi, kteří nám poskytli zcela nezištně fotografie, které pořídili na této akci a souhlasili s jejich publikováním!

1. 10. 2018

ŘIDIČÁK

V sobotu 22. 9. 2018 proběhl další, už v pořadí sedmý, ročník naší dopravně bezpečnostní akce Chyť si svůj řidičák. Tentokrát nám s ní výrazně pomohl BESIP, který uhradil aktivity specialistů – mezi nimi nejatraktivnější simulátor převržení automobilu. O tuto specialitu projevovali zájem jak dospělí, tak i děti. Již tradičně přijeli i unhošťští hasiči, kteří nechali dětem prohlédnou jejich techniku a půjčili jim k vyzkoušení hasičské hadice. Děti pak mohly zkoušet hasit požár, tentokrát jen zasahováním lahví. Městská policie pak vydávala řidičské průkazy, dětem, které splnily všechny úkoly na trase. Pro nejmenší bylo k dispozice dětské dopravní hřiště, ty větí děti si mohly vyzkoušet úkony při záchraně lidského života. I přes ne zcela příznivé počasí se vydalo cca 60 dětských řidičáků! Na závěr nám ještě přišla zahrát country skupina Reserva. Děkujeme za pomoc, ochotu a vstřícnost BESIPU, paní starostce a hasičskému sboru města Unhošť!

12. 9. 2018

ŘIDIČÁK

Rádi bychom pozvali děti, rodiče i prarodiče na na sedmý ročník naší dopravně bezpečnostní akce. Své si zde najdou všechny generace, od nejmenších po největší, pro ty prvně jmenované zde bude dětské dopravní hřiště, pro starší pak výcvik v poskytování první pomoci, útok s hasiči na na cíl, všichni pochopitelně mohou získat dětský řidičský průkaz. Uvidíte zajímavé motocykly, veterány, vyzkoušíte si jízdu zručnosti.

NOVINKA: Pro každého, kdo má alespoň 150 cm výšky, si může vyzkoušet simulátor převržení automobilu!

Občerstvení zajištěno, po skončení akce od 16:00 oheň s opékáním špekáčků!

Těšíme se na Vás Smích

29. 5. 2018

DD CUP

Na fotbalovém turnaji ze seriálu DD Cup hraném v Edenu na umělce jsme obsadili krásné třetí místo, byť i trochu smutné, protože jsme měli určitě i na zlaté medaile…No, jak říkají s oblibou fotbalisté: „Tak určitě, byli jsme lepší, ale nebýt těch zbytečných chyb a neproměněné penalty, jak říkám, je to smůla“ Smích Kluci se vydali ze všech sil a bojovali čestně, příště půjdou tomu štěstíčku víc naprotiSmích

14. 2. 2018

MASOPUST

Tak je za námi další masopustní veselice, na níž jsme se podíleli s Haf klubem Unhošť. Tentokrát nám jako překvapení hrál na cestu skotský dudák a bylo to opravdu náramné představení. Na unhošťském náměstí bylo připraveno občerstvení, soutěž o to, kdo se nejrychleji prokouše obrovským koláčem a jako vždy vynikající jitrničky.

Následně jsme se přesunuli do sokolovny, kde jsme měli připraveny hry pro děti, nejprve ale proběhla soutěž masek, kde to měla odborná komise opět velmi složité, protože se objevilo mnoho vtipných a nápaditých masek.

Dvě hodiny hrál diskžokej dětem k tanci a dovádění ty nejlepší písničky a děti pak v našem obchůdku nakupovaly ostošestSmích

22. 12. 2017

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Již tradiční vánoční besídka proběhla ve středu 14. prosince a stejně jako v minulých letech v prasknutí naplněné společenské místnosti našeho domova. Tísnilo se zde přes sedmdesát návštěvníků – byli to naši podporovatelé, dárci, hostitelé, pěstouni, zástupci škol a odboru sociální péče, také klienti sousedícího domova pro seniory.

Atmosféra byla velmi uvolněná, o což se staral náš živý sněhulák, stejně jako děti svými výkony. V úvodu vystoupila ředitelka Slunce, paní Blanka Dvořáková a předala šek na 5000,–Kč pro dětský domov, následně se představila paní Michaela Chovancová z organizace Dejme dětem šanci, která dlouhodobě podporuje děti v domově formou adresných grantů.

Besídka byla zakončena vynikajícím občerstvením pro všechny účastníky.

6. 12. 2017

MIKULÁŠ

I tento rok k nám zavítal Mikuláš s čertem i andělem, celé výpravě nechyběla kniha hříchů a nutno říci, že byla poměrně tlustáSmích Nakonec vše dopadlo dobře a čert si nikoho neodnesl, je ale pravdou, že někteří obyvatelé našeho domečku měli namáleSmích

1. 12. 2017

VÁNOČNÍ STROM SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ UNHOŠŤ

Na níže uvedeném odkazu se nalézá aplikace damedarek.cz, kde jsou přání našich dětí Ježíškovi. Už tam zbývají jen čtyři volné dárky, tak kdyby někdo chtěl udělat radost…

http://mamedarek.cz/gifts/?…

8. 9. 2017

VELKÉ MALOVÁNÍ

Dnešního dne proběhla akce kulový blesk, kdy skvělí zaměstnanci firmy McKinsey&Company, Inc. Prague, během čtyř hodin vymalovali a dokonce i uklidili prostory chodby a schodiště v přízemí. Firma nám navíc nakoupila veškerý materiál na tyto práce. Dopoledne bylo hektické pro všechny, ale nevadilo to, protože lidé, kteří k nám přijeli, byli neuvěřitelně přátelští a ochotní.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem za profesionálně odvedenou práci a lidský přístup!

Další fotografie…

7. 9. 2017

PES SORBON

V úterý 5. 9. 2017 k nám zavítal pan Zdeněk Zaoral se svým psím kamarádem Sorbonem. Pejsek nám předvedl nevídané věci, krásně žongloval s fotbalovým míčem a dokonce hrál fotbal, zároveň jsme se ale dozvěděli hodně zajímavého ze života psa, zásady, jak se k němu správně chovat, jak ho vycvičit a udělat z něj opravdového přítele. Bylo to moc zajímavé odpoledne a všem můžeme tuto akci jen a jen doporučit!

16. 4. 2017

BRIGÁDA SVÁROV

Po delší době jsme se opět vydali do obce Svárov, abychom pomohli s jarním úklidem kolem kostela. Vyrazilo osm dětí i s panem vychovatelem, společně posbírali klacky a papírky kolem kostela, hřbitova a rybníka. Pan starosta byl rád, dal dětem tatranky a po dobře vykonané práci se jelo domůSmích

6. 4. 2017

OCENĚNÍ NAŠICH DĚTÍ

Poslední březnový pátek proběhlo na městském úřadě v Unhošti slavnostní ocenění našich tří dětí, lépe a přesněji řečeno dospívajících. Tři naši teenageři cestou do školy narazili na 5000,–Kč, které nepozorný vybírající zanechal v bankomatu. Peníze z automatu odebrali a následně přinesli řediteli DD. Ten je předal policii a ta zase muži z Unhoště, který o ně málem tak kuriozně přišel.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila paní starostka města Unhoště, zástupci policie a médií. Děti obdržely věcné ceny, poukázky a následně i voucher od muže z Unhoště, jemuž peníze zachránily.

Pochvalná slova od všech přítomných byla zcela namístěSmích

28. 2. 2017

MASOPUST 2017

V sobotu 11. února 2017 jsme opět byli spolupořadateli masopustní veselice a maškarního pro děti z Unhoště a širokého okolí. Akce probíhala již tradičně v unhošťské sokolovně a i tento rok byla velmi hojně navštívená, podle našich záznamů se zde objevilo cca sto dětí! Ty soutěžily v mnoha disciplínách a získávaly tak penízky, za které si pak mohly nakupovat nejrůznější odměny. Nechyběla ani soutěž masek, zde se jen potvrdilo, že rok od roku se objevují nápaditější a zajímavější masky.

Pokud to tak půjde dál, budou muset místní sokolové svou buduovu asi nafouknoutSmích

16. 1. 2017

PODĚKOVÁNÍ

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem těm známým i neznámým lidem, kteří našli čas, chuť a peníze, aby udělali našim dětem radostnější vánoční svátky. Byly to nejrůznější vánoční stromy, sbírky, či návštěvy firem a jednotlivců, kteří chtěli nějakým způsobem pomoci. Bez této pomoci bychom opravdu nebyli schopni zajistit víc než štědrovečerní posezení a jeden dva dárky.

Moc si Vaší pomoci ceníme!

Jiří Beránek

28. 12. 2016

BESÍDKA

Ve středu 14. prosince jsme uspořádali naši tradiční vánoční besídku, kterou jsme chtěli poděkovat našim příznivcům, přátelům, hostitelům, pěstounům i široké veřejnosti za poskytnutou podporu a také ukázat naše děti v jiném světle. Mohli jsme tak přivítat jak paní starostku a pana místostarostu, tak zástupc ZŠ i NF Slunce, přišli i sousedé a známí, plná jídelna se dobře bavila výborně zrežírovanými vystoupeními našich dětí. Po besídce následoval vynikající raut a během něj příjemně strávený čas s milými lidmi.

Těšíme se na příští podobné setkání…

28. 11. 2016

DOBROČINNÝ BAZAR

Přikládáme Vám pozvánku na dobročinný bazar v Unhošti, jehož výtěžek bude směřovat do Centra služeb všem a do našeho domova. Přijďte obě naše organizace podpořitSmích

25. 10. 2016

DD CUP – skvělý úspěch!

V sobotu 8.10. 2016 jsme se zúčastnili cyklistické části seriálu celoročního klání dětských domovů – DD CUP, které proběhlo v Dolních Počernicích. Z Unhoště vyrazili čtyři natěšení borci: Adriana, Filip, Dan a Sebastian.

Soutěž sestávala z několika disciplín. Začínali jsme nikoli na kole, ale s tužkou v ruce u dopravního testu. Poté jsme se přesunuli na jízdu zručnosti, kde bylo potřeba projet slalom, trefit se na prkno a převézt kelímek s vodou z jednoho stolku na druhý. Protože Áďa byla ve starší kategorii, museli jsme se několikrát v areálu rozdělit. Následoval rychlostní cyklistický závod a „křižovatka“, kde policisté několik minut sledovali pohyb vybrané skupinky cyklistů v simulované křižovatce, který bodově ohodnotili. Mezitím jsme se naobědvali a odpolední čekání na vyhlášení výsledků jsme se zkrátili vycházkou do zámeckého parku s lodí a zaslouženou sladkostí z krámku „U Vietnamce“.

Protože neexistovalo průběžné pořadí, jež by nám aspoň naznačilo, jak si stojíme, bylo závěrečné vyhlašování výsledků velkou neznámou. Soutěže se účastnilo 31 týmů z celé ČR od Ostravy po plzeňsko. Jenom hlavně nebýt poslední!! A už je to tady! Slavnostní předávání cen za účasti představitelů pražského magistrátu. Tak poslední nejsme, ani předposlední. Jupííí. Že by do 25? Ne! Tak do 20? Ne! Tedy druhá desítka. Při každém zaznění jiného než našeho jména náš tým hlasitě výskal, poskakoval a jinak se viditelně radoval z posunu o další „šprušli“ výš. A už je to tady! Patnáctka, tucet. Neuvěřitelné!! První desítka. A na stole je 8 pohárů. Vyjde i na nás. VYŠEL!!! Jsme PÁTÍ!!! Potřesení rukou s oficiálními představiteli. A pohár, diplom i věcné ceny pro jednotlivé soutěžící jsou naše. Obrovský úspěch, obrovská radost.

Teď už jen celí nadšení, pyšní a hrdí rychle autem domů, pochlubit se kamarádům i dospělým v domově v Unhošti.
Čest vidět, účastnit se a zapsat měl kauč, strejda a řidič Jirka Král.

16. 10. 2016

Přehazovaná – Tereza Maxová – Třetí místo!

Sportovní akce pořádaná nadací Terezy Maxové v plážové přehazované se uskutečnila 1.10. 2016 v Praze 8. Za náš domov se jí zúčastnilo celkem 10 dětí ve dvou věkových kategorií. Mladší věková kategorie ve věku do 13 let ( Nikola, Adriana, Jarda, Filip a David) odehrála celkem 10 zápasů a obsadila z celkového počtu 21 týmů nádherné 3. místo!. Starší kategorie ve věku od 13 let se umístnila na 15. místě. Všechny děti předvedly velké nasazení a ukázkové sportovní chování.

18. 9. 2016

Chyť si svůj řidičák

Šestý ročník naší dopravně bezpečnostní akce pořádané ve spolupráci s BESIPem nepřekazilo ani nepříznivé počasí, které sice odradilo některé možné návštěvníky, ale déšť přišel až ke konci, takže vše důležité se podařilo stihnout.

Děti měly možnost, pochopitelně po splnění nejrůznějších úkolů a prokázání znalostí, získat dětský řidičský průkaz, který jim vydávala městská policie. Ve stánku BESIPu si mohly udělat dopravní testy, otestovat si alko brýle, vyzkoušet si na figuríně záchranu lidského života a ty nejmenší si projely dopravní hřiště. Pan Mittelbach a jeho přátelé povozili přítomné na vysokém kole a k historii měla blízko i minivýstavka pana Bečváře z Orion clubu veteránů ze Slaného. Další atrakcí byli hřebečští hasiči s jejich technikou, mimo prohlídky vozu si děti mohly vyzkoušet, jak se dá proudem vody zasáhnout terč.

Děkujeme touto cestou všem, kteří s pořádáním akce pomáhali a těšíme se na další ročníkSmích

15. 6. 2016

Fotbalový turnaj v Pyšelích

Dne 4. 6. 2016 se tým fotbalistů našeho Dětského domova Unhošť zúčastnil již 37. ročníku turnaje v malé kopané pořádaného Dětským domovem a školní jídelnou v Pyšelích.
Turnajem náš tým prošel ve skupině bez porážky i bez inkasovaného gólu s impozantním skórem 15 : 0, kdy postupně porazil mužstva Přírodní školy Praha 7 „B“, Přírodní školy Praha 7 „A“ a domácí tým DD Pyšely a to vždy shodným výsledkem 5 : 0.
V boji o postup do finále jsme opětovně porazili DD Pyšely, opět bez inkasovaného gólu, tentokrát s výsledkem 4 : 0.

Samotný finálový zápas s týmem Přírodní škola Praha 7 „A“ se pro nás nezačal vyvíjet dobře, neboť jsme poprvé na turnaji inkasovali a museli jsme se s touto pro nás nezvyklou situací vyrovnávat, stav se podařilo srovnat těsně před poločasem. I přes výraznou herní převahu a fotbalovost se našemu celku nepodařilo vstřelit vítěznou branku, zápas skončil za nerozhodného stavu 1 : 1 a tak duel pokračoval prodloužením, hraném na „Náhlou smrt“. Vzhledem k tomu, že ani toto prodloužení neurčilo vítěze, následovaly pokutové kopy, kdy náš tým takticky vystřídal brankáře. Po sérii pěti kopů byl stav nerozhodný, neboť každý z týmů vstřelil po jedné brance, následovala série po jednom kopu, kdy v deváté sérii náš střelec a současně i brankář musel po předchozí brance vstřelené soupeřem rovněž zamířit přesně, nepovedlo se a bylo rozhodnuto.

Náš tým tak obsadil pěkné druhé místo a současně jsme obdrželi i cenu pro nejlepšího střelce turnaje za deset vstřelených branek.
Doprovodným programem turnaje bylo setkání dětí s motorkáři, kteří se dostavili v hojném počtu a převedli dětem své motocykly. Součástí dne bylo i grilování masa a opékání špekáčků.

Závěrem lze konstatovat, že všem dětem se na fotbalovém turnaji líbilo, byly spokojené s úspěchem, i když je trochu mrzelo, že po předvedených výkonech nakonec nevybojovaly první místo. Tak snad příští rok.

25. 2. 2016

Masopustní maškarní 2016

V sobotu 20. února proběhl už šestý ročník Masopustu a druhý v tom smyslu, že jsme ho nepořádali sami. Zdravá Unhošť, HAF klub, Sokol Unhošť a Město Unhošť, to byli další partneři, kteří se zasloužili o zdar celé akce. Tradičně vyšel průvod maškar od dětského domova, tentokrát jeli v čele dva nádherní koně, za nimi se valil medvěd, masky a hrála skvělá kapela. Na pěkně zaplněném náměstí nás všechny prověřilo zhoršující se počasí, vál ostrý vítr a mírně pršelo. Dospěláci, kteří přišli v masce, obdrželi jitrničku a pak se rodiče s dětmi odebrali do sokolovny, kde proběhla přehlídka masek. Pro třicet nejzajímavějších maškar jsme měli připraveny krásné medaile z naší keramické dílny – ty předávala přímo paní starostka. Pak už začal maraton soutěží pro děti, před nimi ještě měla dítka možnost nechat se vyfotografovat a na místě fotografii také obdržet. Do soutěží se zapojilo cca sto dětí, další ještě přihlížely, účast byla ještě vyšší, než v roce 2015. Na závěr dostaly děti další keramiku z naší dílny a velké množství nerůznějších cen.

Poděkování patří nejen mým obětavým kolegyním a spoluorganizátorům, ale i rodičům, kteří ochotně vypomáhali, například s nafukováním míčůSmích

Jiří Beránek

Poděkování vánoční

Od svátků vánočních uplynul již dostatek času, abych mohl bez emocí, patosu a velkých slov, hledat to nejlepší vyjádření díků. Každý rok se snažím co nejpřesněji vystihnout to, jak hodně pro nás a především naše děti znamená Vaše podpora. Je to těžké, protože se velmi nerad opakuji.

Empatie, citlivost a odhodlání vykonat něco pro děti, které neměly v životě štěstí, vrátily svátkům něco ze základních idejí naší evropské civilizace – vědomí lidské sounáležitosti, milosrdenství a pomoci slabým či znevýhodněným.

Nejvíce jste Vánoce zpříjemnili dětem, které rodiče ponechali v domově i v tomto krásném a zároveň i smutném čase. Díky Vám se mohly, alespoň na nějakou dobu, přenést přes toto zklamání a radovat se z rozbalovaných dár­ků.

Ještě jednou děkuji!

Jiří Beránek

Dobročinný bazar Slunce

V pátek 18. 12. 2015 proběhl tradiční bazar NF Slunce – opět ve velmi příjemné a klidné atmosféře, jakoby snad venku ani nezuřily předvánoční nákupy. Na akci jsme vyrazili i my a obstarali si zde některé pěkné dárečky, například skvělé voňavé bylinkové pytlíčky.

Velké poděkování patří paní doktorce Dvořákové, která se s námi o výtěžek bazaru nezištně podělila!

16. 12. 2015

Vánoční besídka 2015

Naše tradiční předvánoční posezení bylo opět „vyprodané“, byť někteří pozvaní účastníci dorazili se zpožděním. Mohli jsme uvítat paní starostku a pana místostarostu z Unhoště, přijeli i přátelé ze Svárova a Spolku svárovského zvonu, objevili se i představitelé sponzorů, hostitelé, pěstouni, sociální pracovnice atd. Program se vydařil, hodně musel asi škytat pan Svěrák, jehož pohádce daly naše děti další rozměrSmích

Po skončení besídky následovalo skvělé pohoštění na skutečně profesionální úrovni. Skromnost stranou, byl to opravdu hezký večer ve společnosti pozitivně nabitých lidí.

Děkujeme!

Vánoční besídka

12. 6. 2015

Fotbalový turnaj v Pyšelích

Na tradičním turnaji DD Pyšely jsme předváděli skvělé výkony a ty nám vynesly překvapivé první místo. Je potřeba zmínit, že kluci si turnaj doslova vymodlili, zařídili si i uvolnění z jejich mateřského oddílu, jen aby mohli reprezentovat domov. A vyplatilo seSmích A ještě jsme měli nejkrásnější dresySmích

12. 6. 2015

Na kole dětem 2015

Zapojili jsme se do akce Na kole dětem, což je sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí, kdy známé osobnosti projíždějí napříč celou republikou. Měli jsme připravené pěvecké vystoupení a počítali jsme s tím, že doprovodíme účastníky na kolech na konec Unhoště, ale vše bylo nakonec trochu jinak, organizace doznala změny a tak jsme jen zazpívali. V našem stánku se ale podávalo námi připravené vynikající sladké a slané občerstvení, počasí bylo krásné a náměstí plné dětí. Vyfotili jsme se např. s panem profesorem Pirkem, některé děti se svezly na kole pana Zimovčáka a měly tak možnost se podívat na svět z výškySmích Krásné odpoledneSmích

3. 6. 2015

Den dětí 2015

Jako jedna z mnoha organizací jsme se podíleli na přípravě a organizaci dětského dne v Unhošti. Počasí vyšlo skvěle, naše stanoviště byla hojně navštěvovaná, nikomu se nic nepřihodilo, pokud nepočítáme dvě ztracené MP3 Smích Akce se zúčastnilo skoro 300 dětí a nepochybně se jim oslava líbila. Tak za rok zase Smích

1. 6. 2015

Závod Karlovy Vary – Unhošť a my

V sobotu 24. 6. 2015 jsme se zapojili do akcí k cyklistickému závodu Karlovy Vary – Unhošť, šlapali jsme na trenažérech proti závodníkům a byli jsme úspěšní, oněch cca sto kilometrů jsme ujeli dříve než profesionálové na kolech Smích Zvláště někteří z nás byli k nezastaveníSmích

21.4.2015

Kolo pro dětský domov

V sobotu 18. dubna proběhla v kostelíku ve Svárově velmi pěkná akce – koncert hudebního uskupení REDD a následně předání kol ze sbírky, kterou pořádal Spolek svárovského zvonu (http://www.spolek-svarovskeho-zvonu.cz/). Vybralo se na třicet kol různého technického stavu a stáří, všem jim na konec požehnal pan farář a několik našich cyklistů na pár velocipedů hned nasedlo, aby je s velkou slávou dovezlo do našeho domečku.

Celé setkání v kostelíku bylo velmi milé, po předání kol došlo ještě na opékání buřtíků a vzájemné seznamování. Ve Svárově jsme se potkali s mnoha zajímavými a usměvavými lidmi, byl to pro nás velmi příjemné pozdní odpoledne. Za všechny bychom chtěli poděkovat pánům Zetkovi, Vlasákovi a Bradáčkovi, kteří vše, za vydatné pomoci místních občanů, zorganizovali.

Ještě je třeba podotknout, že kola jsme si odpracovali týden předem, kdy naše výprava strávila celé dopoledne brigádou v kostelíku a jeho okolí Smích

25.3.2015

S laskavým svolením paní Soni Machové nabízíme video z masopustu Smích

https://www.youtube.com/watch?…

26.2.2015

Masopust 2015

V sobotu 21.2.2015 jsme se spolkem Zdravá Unhošť a TJ Sokol Unhošť pořádali Masopustní karneval. Počasí nám přálo, svítilo krásné sluníčko a už kolem jedné hodiny odpoledne se v areálu domova shromažďovali rodiče s dětmi. Kolem půl druhé dorazili muzikanti a průvod masek se vydal do města. Hudebníci hráli celou cestu a pak ještě na náměstí, odkud nás doprovodili až do místní sokolovny. S kolegy jsme se trošku zhrozili, protože dětí přišlo možná o 100% víc, než jsme čekali. Navíc na začátku akce začal pracovat fotograf, který udělal každému dítěti na místě fotografii, takže zmatek v úvodu, ale přes počáteční potíže se vše rozjelo, děti i rodiče se bavili a díky nejrůznějším sponzorům i našim zásobám se na každé dítě dostal nějaký dáreček. Pochopitelně byly odměněny pěkné masky, které vybírala odborná porota a předávala je paní starostka Ing. Iveta Koulová. Dvouhodinový karneval se určitě povedl, my máme dost námětů pro příští rok, jak být ještě lepší Smích

Poděkování patří nejen všem spoluorganizátorům, ale i paní Soně Machové, která nám nezištně nabídla fotografie z akceSmích

18.12.2014

Předvánoční posezení 2014

V adventní době se nám podařilo přesvědčit velké množství skvělých lidí k návštěvě našeho předvánočního posezení. Dorazili někteří naši donátoři, zástupci škol, novináři, ale i třeba hostitelé našich dětí. Všem jsme se snažili ukázat, co jsme se dokázali s dětmi naučit a jak jsou naše dítka šikovná. Hostem večera byla mladičká zpěvačka Nela Kailová, která přijela až z Mostu a nechtěla ani proplatit cestu! Bylo to velmi příjemné setkání zakončené malým občerstvením…

5.11.2014

Taneční soutěž Domovy tančí 2014

Akce proběhla ve slánském Centru Grand, čili opravdu ve velmi pěkném prostředí a je dobře, že děti měly možnost vystupovat ve skutečně kulturním stánku. Celorepubliková soutěž, to už nějak zní a z tohoto pohledu je třeba vidět TŘETÍ MÍSTO našich děvčat jako velký úspěch. Ten výsledek nakonec pro nás byl spíše smutný, protože i přihlížející soudili, že bychom měli mít na krku medaili stříbrnou.

Každopádně bylo výborné, že naše zumbistky měly možnost poměřit se s ostatními dětmi z jiných domovů a nasát soutěžní atmosféru.

22.9.2014

Turnaj Ruku na to, pořádaný ING Bank Fondem Nadace Terezy Maxové dětem 14.9.2014

Turnaj, který pronásledovalo špatné počasí byl pěkně připraven, naši nejmenší ve skupině skončili třetí a pak vybojovali 9. místo z cca 20 družstev,

Starší „A“ team – skončil v polovině startovního pole, čili 25tý, „B“ team o kousek níž na 30.místě. Oba celky měly ve skupině silné soupeře a špatný los, ale pak bojovaly jak o život. Hlavní bylo, že si všichni dobře zahráli, nikdo se nezranil a jak doufáme, tak ani nenastydnul Smích

11.9.2014

Jičín město pohádky

Zapojili jsme se do soutěže související s festivalem Jičín město pohádky a to nejen zaslanými fotografiemi, ale i výrobky naší keramické dílny. Ve fotosoutěži jsme v II. kategorii získali krásné 1. místo! Už to vypadalo, že si nebudeme moci zajet na slavnostní vyhlášení do města Rumcajse, Manky a Cipíska, ale díky pomoci pana Ing. Fischera z firmy Seco GROUP a.s., který nám zaslal peníze na cestu, můžeme v neděli vyrazit! Děkujeme panu Fischerovi a také paní Věře Rychterové ze správní rady Nadačního fondu JMP, která nám velmi vyšla vstříc a také nás potěšila milými slovy!

2.6.2014

Fotbalový turnaj DD v Pyšelích…

Na konci května jsme se zúčastnili tradičního turnaje v Pyšelích, mohli jsme tak prezentovat nejen naše krásné dresy, ale i část našeho fotbalového umění. Obojí nám vyšlo, přivezli jsme pěkné třetí místo!

30.5.2014

Dětský den v dětském domově…

V sobotu 31.5.2014 proběhne ve spolupráci s městem v Unhošti a také v našem areálu dětský den. Pro děti jsme připravili oblíbené soutěže a pochopitelně i občerstvení, objednali jsme i prima počasí. Závodníci z cyklistické soutěže se mohou těšit na pěkné medaile!

29.12.2013

Vážení a milí,

chtěli bychom Vám poděkovat za pomoc, kterou jste nám poskytli nejen v posledních dnech ale i měsících. Podílelo se na ní velké množství lidí, firem, organizací či různých společenství a tak není v tuto chvíli v našich silách je všechny vyjmenovat, stejně jako není možné představit všechny formy podpory, které nám byly poskytnuty.

Vaše pomoc našim dětem ale pro nás znamená ještě mnohem víc, ona je totiž znamením, že přes tu všeobjímající „blbou náladu“, potíže, frustrace, zklamání a krizi to s naší společností není vůbec tak špatné, jak se píše v médiích. Pokud se totiž najde tolik slušných lidí, kteří chtějí a také pomáhají těm nejslabším, pak máme velkou naději na ono pověstné světýlko na konci tunelu!

Děkujeme!

9.12.2013

Chtěli bychom touto cestou poděkovat kolektivu a rodičům z 11.ZŠ Kladno (Vašatova) za dar, který našemu domovu zajistili. V pondělí 2.12. jsme si odvezli prací prášky, toaletní papíry, savo a spoustu dalšího zboží z ranku drogerie. Je třeba říci, že s nápadem přišla paní ředitelka Mgr. Vladimíra Hamousová a skvěle se jí zhostil školní parlament, který pro tuto myšlenku nadchl i rodiče. Velmi si vážíme této pomoci, která je pro nás doslova životně důležitá a přišla opravdu v tu pravou chvíli. Takže ještě jednou velké poděkování za tuto podporu!

Fotografická soutěž – Foto pro Unhošť 18.11.2013

Po dvou letech jsme ve spolupráci s Melicharových vlastivědným muzeem v Unhošti uspořádali fotografickou soutěž pro děti od 6 do 15 let. Vzhledem k poměrně nízkému počtu soutěžních prací byla akce propojena s autorským čtením spisovatele a překladatele Václava Kadlece a burzou knih. Úvod obstaral vedoucí muzea pan Mgr. Marián Krutský, po hudebním vystoupení žáků ZŠ Unhošť následovalo autorské čtení a pak dostal slovo kurátor výstavy, pan Mgr. Jak Kyncl, který zhodnotil oba ročníky soutěže a pohovořil i výhledu do její budoucnosti. Pak již došlo k slavnostnímu předávání cen malým fotografům.

Poděkování patří nejen organizátorům soutěže a všem soutěžícím, kteří se do akce zapojili, ale pak také těm, kteří vše sponzorovali:

  • Vydavatelství VIA STILE, s.r.o.
  • firma MEDIABOX, s.r.o.
  • manželé Petr a Radka Froňkovi
  • JUDr. Radovan Karas
  • Ing. Pavel Fanta
  • Ing. Karel Kopp

18.10.2013

Popáté se v areálu dětského domova sešli rodiče, děti i odborníci na bezpečnost silničního provozu a výsledkem bylo kolem 60 vydaných dětských řidičských průkazů! Za krásného slunečného počasí se děti předvedly na kontrolních stanovištích a následně využily trenažéru motocyklu, učily se poskytovat první pomoc masáží srdce, projely si jízdu zručnosti, pokochaly se krásou amerického veterána Chevrolet corvette a prolezly auto unhošťských hasičů. Občerstvení bylo opravdu lahůdkové a všichni si jeden z posledních krásných dnů roku patřičně vychutnali.

9.11.2012

Zamykání lesa a uspávání strašidel, čili podvečer pro menší děti a jejich rodiče nám všem vyšel…Nepršelo, nebyla ani nějaká velká zima a strašidla byla neobyčejně krotkáSmích Tentokrát jsme uspávali v areálu domova, děti s lampióny obcházely jednotlivá místa, kde jim lesní tvorové zadávali jednoduché úkoly a hned je odměňovali cukrátky. Na závěr každé hodné dítko obdrželo malou stavebnici Lega a mohlo si přichystat tajné přání, které pak letělo s vypuštěným balónem do světa. Všichni si mohli pochutnat na výborných martinských rohlíčcích a voňavém čaji…

26.9.2012

Čtvrtý ročník dopravně bezpečnostní akce „Chyť si svůj řidičák“ byl poznamenám chladnějším počasím a tím pádem i menší účastí, ale i tak se bylo na co dívat a děti si vše nepochybně dobře užily. Opět jsme mimo našeho dopravního hřiště mohli nabídnout kvalitně připravenou prezentaci BESIPu, kde nechybělo dopravní hřiště pro nejmenší, trenažér motocyklu, alkobrýle nebo výstava bezpečnostních prvků. Občas se nám ukázalo sluníčko, občerstvení bylo vynikající a děti se bavily – nakonec byli spokojeni všichni, pořadatelé i návštěvníci…

21.9.2012 Iluze Havajského pobřeží s tanečnicemi vzala za své díky příšerné zimě, jinak jsme se ale dokázali dobře veselit, k čemuž nepochybně pomohla i živá hudba, kterou nezištně zařídil ředitel ZUŠ v Unhošti pan Formáček a pak pochopitelně řada soutěží pro děti, stejně jako vynikající občerstvení. Na konci všechny uhranuli kouzelníci s ohni a závěrečný ohňostroj.

20.5.2012

Na třetím ročníku Rytířských slavností, které podpořilo i Město Unhošť, si všichni návštěvníci mohli vybrat z bohaté nabídky nejrůznějších zajímavostí a radovánek. Úvod obstaraly skvělé mažoretky Sokola Kladno, pak byly k vidění souboje šermířů ze skupin Heraldicus a Merlet, u stánků společnosti Armagedon bylo možné zjistit např. to, jak sanytrník vyráběl střelný prach, děti si mohly vyzkoušet šermířské souboje na vlastní kůži a díky paní Jirglové si i zajezdit na koních. Nechyběli ani lukostřelci z kladenského S.E.B.U., vystoupení našich děvčat se zumbou a kdo se chtěl bát, sledoval popravu zručným mistrem katem. V závěru nás všichni překvapili střelbou z historických zbraní, ještě teď nám zvoní v uších Smích Počasí nám přálo, občerstvení nemělo chybu, stejně jako ozvučení celé akce, která laskavě zajistil ředitel ZUŠ Unhošť pan Formáček.

15.3.2012

Veselice, kterou jsme pořádali ve spolupráci se ZUŠ a za finanční podpory města Unhošť, měla opět štěstí na pěkné počasí a usměvavé občánky i občany. Rej masek již tradičně za doprovodu vynikající živé hudby prošel městem a dorazil do dětského domova, Zde bylo připraveno perfektní občerstvení, mimo klobásek si všichni velmi pochvalovali domácí pečené pochoutky. V následujícím programu pak vystoupila děvčata ze ZUŠ, zpěvačka Ivana Lojková a naše tanečnice zumby. Na závěr proběhla diskotéka s DJ Tomem a soutěž o deset nejlepších masek.

29.12.2011 Díky firmě Gold live jsme mohli nahlédnout do tajů pečení vánočního cukroví v podání zahraničních hostů, především z anglicky hovořících zemí a je třeba říci, že jsme byli všichni překvapeni invencí a novými přístupy…na druhou stranu ani sebelepší cukroví nás nepřesvědčí a zůstaneme u našeho JežíškaSmích

23.12.2011

V době adventu jsme s dětmi vystupovali u sousedů v domově důchodců, pak v objektu Svazarmu pro místní sdružení dříve narozených a ještě i o poslední adventní neděli na unhošťském náměstí. Všude měly děti velký úspěch a byly odměněny nejen dlouhým potleskem,ale i nějakými sladkostmi…

17.12.2011

Vystoupením na Žofíně na akci Řízení letového provozu jsme se snažili poděkovat alespoň částečně za velkorysý dar, který nám tato firma poskytla na pořízení ojetého automobilu Ford Tranzit. Akce to byla opravdu velkolepá a naše děti musely pracovat jako opravdoví profesionálové, i s tím, že čekaly na svá vystoupení několik hodin.

20.10.2011

Na vernisáži fotografické soutěže, kterou pořádal dětský domov ve spolupráci s Melicharovým muzeem, se objevili oceněné děti, rodiče, donátoři a také hosté ( paní starostka PhDr. Lenka Mazuchová a za krajský úřad vedoucí odboru školství PaedDr. Pavel Schneider). Vernisáž zahájila děvčata z hudební sekce ZUŠ pod vedením paní učitelky Musilové. Jejich vystoupení bylo po zásluze odměněno dlouhým potleskem. Po úvodních slovech zástupců pořádajících organizací, Jiřího Beránka a Mariana Kruckého došlo na předávání cen – to obstarali přítomní donátoři celé soutěže. Škoda jen, že se nemohl zúčastnit také kurátor výstavy, pan Jan Kyncl, který byl pracovně mimo republiku. Bez jeho velkého nasazení by se jen těžko akce zrealizovala.

Přítomní návštěvníci pak udělovali hlasy třem nejzajímavějším fotografiím a poté se odebrali na malý raut, který připravila paní Fenclová s menšími děvčaty. Někteří zájemci si pak zamluvili snímky, které si po ukončení výstavy odkoupí.

Výstava je prodloužena do 4.listopadu!

29.9.2011

V krásném babím létě, byť už šlo o první podzimní sobotu, se odehrál třetí ročník naší dopravní akce Chyť si svůj řidičák. Mimo tradičních dobrovolníků z Rozmarýny se nám podařilo zajistit spolupráci s Besipem, takže bylo k dispozici dopravní hřiště pro nejmenší děti s elektromotorkami, stánek s mototrenažérem, alkobrýle, stanoviště první pomoci nebo dopravní testy. Pro všechny děti pak byla k dispozici velká skákací žirafa, pro dospělé pak hlavně občerstveníSmích Sud limonády pro děti dodal pan Marcel Černý a pak už se mohlo začít…

Počasí nám vyšlo, všichni se dobře bavili, městští policisté předvedli služební automobil a dobrovolní hasiči z Unhoště jejich kvalitně vybavené vozidlo. Vydali jsme 70 řidičských průkazů a snad jsme opět přispěli k tomu, že budou děti na silnicích jezdit bezpečněji…

 |

2.6.2011

Poslední květnová neděle přinesla krásné počasí a tak nic nebránilo návštěvníkům Rytířských slavností pěkně si sváteční odpoledne užít.

Program odstartovaly kladenské mažoretky Květinky z oddílu Sokol Kladno, které předvedly velmi pěkné vystoupení ve dvou nejmladších kategoriích. Po nich byli k vidění kynologové a jejich pejsci z Tuchlovic, kteří ukázali výcvik svých svěřenců i tolik populární zadržení pachatele.

Poté už hrála dobová hudba a do boje se pustili šermíři z agentury Multi-Art. Řinčení zbraní za zvuků dobových nástrojů bylo velmi působivé.

Naše děti pak předvedly, jak zvládly základy zumby, Rozmarýna opět nabídla zajímavé tvůrčí dílny a na trávníku došlo i na ukázky současných bojových umění. (Se zelenou barvou na kimonech si nejspíš neporadí ani ten nejkvalitnější televizní prášekSmích )

Závěr obstarali hudebníci a šermíři.

Jedničku s hvězdičkou zaslouží naše občerstvení, z něhož neuvěřitelnou rychlostí mizely především domácí koláčky a vynikající klobásky.

Poděkování patří Městu Unhošť, které se podílelo na nákladech akce, dále restauraci Dědkův mlýn Unhošť, která nám věnovala sudy s tekutinami, tradičně i spolupracující ops Rozmarýně a nakladatelství Mladá Fronta (to sehnalo časopisy a drobnosti pro děti). Další chvála směřuje ke všem pořadatelům a návštěvníkům, kteří nebyli líní dojít až k námSmích

 

13.4.2011

Ve středečním odpoledni jsme mohli vidět v akci služební psy, kteří předvedli ukázkové zadržení prchajícího pachatele a jeho zpacifikování…troš­ku nás za figuranta bolely ruce Smích Druhou částí pak bylo vyhledávání omamných látek speciálně vycvičeným psem. Na konci si ho děti mohly pohladit, pejsek byl úžasný, vydržel všechny nenechavé dětské ruce bez mrknutí okaSmích

11.4.2011

V posledním březnovém úterý k nám zavítala vzácná návštěva, přijel k nám totiž principál Prvního českého národního cirkusu pan Jaromír Joo a sebou v ošatce dovezl i pětitýdenní mládě tygra. Zároveň nám také potvrdil, že díky jeho spolupráci s Kladenským deníkem dostáváme předplatné tohoto periodika. Děti ale pochopitelně mnohem více zajímal malý tygřík, kterého si mohly i pohladit. Zážitek to byl ale i pro nás dospělé, vždyť kdo může říci, že si kdy pohladil tygraSmích Šelma se chovala velmi distingovaně, jen občas předvedla naostřené drápky, celou dobu ale dokázala velmi trpělivě snášet všechen ten zájem okolí.

Na závěr nám pan Joo nabídl návštěvu jeho cirkusu, což jsme s velkou radostí přijali a v pátek také realizovali. Pan principál nám totiž věnoval vstupné zdarma a tak naše děti měly možnost navštívit úžasné vystoupení zcela zdarma!

10.3.2011

Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu Lukáši Kolátorovi,Vlas­timilu Bánovskému, Kláře Dočekalové, Zuzaně Richterové, jejich kolegyním a kolegům z kladenské firmy Celestika za velký finanční obnos, který mezi sebou před Vánoci vybrali a darovali ho našemu domovu. Díky těmto finančním prostředkům jsme mohli naše nejmenší děti vzít na hory. Děti se tam za krásného počasí naučily základům lyžování a užily spoustu legrace na zdravém vzduchu. Určitě si odnesly nezapomenutelné zážitky, které bychom jim z našeho rozpočtu zprostředkovat nemohli.

Dalším vzácným člověkem, ke kterému míří naše díky, je majitel půjčovny lyží, pan Stanislav Palas z Kralup nad Vltavou, který opět i letos zdarma připravil pro naše malé lyžaře kompletní výbavu.

5.3.2011

Druhý ročník Masopustu nám vyšel…Nádherné počasí, pěkná návštěva, kvalitní občerstvení a zábavný program. Děti se dobře bavily, rodiče si pochutnali na klobásce a poveselili se u živé hudby, zkrátka příjemně strávený den…Děvčata ze Základní umělecké školy v Unhošti předvedla krásné taneční představení, naživo zazpívala talentovaná zpěvačka Ivana Lojková. Nesmíme zapomenout ani na perfektně připravené workshopy Rozmarýny a jejich vynikající modrou zmrzlinuSmích

Laickým odhadem se zde objevilo něco kolem stovky návštěvníků a všichni slíbili, že přijdou i příštěSmích

|

20.1.2011

Šetří se všude a my nejsme výjimkou…možná ale, že tady šetření místem na parkování přerostlo únosnou mez…Smích

2.11.2010

Všechny, kdo se nebojí tmy a chtějí se dobře bavit, zveme na naši tradiční akci v sobotu 6. listopadu…

15.10. 2010

V sobotu 9.10. jsme pořádali druhý ročník dopravně bezpečnostní akce „Chyť si svůj řidičák“. Děti projížděly trasou v našem areálu a na celkem deseti stanovištích plnily úkoly, za což byly odměněny zalaminovaným řidičským průkazem, který jim vydali policisté. Díky firmě LEGO pak každý úspěšný řidič obdržel tuto oblíbenou stavebnici, od dětského serveru Alik pak lístky do kina a drobné dárky. Poděkování patří také městskému úřadu, který sehnal semafor u startu a zajistil přítomnost městské policie i se služebním vozem. Celá akce uspěla také díky tomu, že ops Rozmarýna opět skvěle namalovala naše dopravní hřiště a připravila některá stanoviště. Nádherné počasí přilákalo i pěknou návštěvu, rozdali jsme na sedmdesát průkazů…tak zase za rok!

16. 8. 2010

Od 2. do 6. srpna jsme v našem areálu pořádali první ročník příměstského tábora pro děti z Unhoště a okolí. Naší nabídky nakonec využilo celkem 18 dětí, o které se po celý týden starala čtveřice zkušených táborových vedoucích. I přes občasnou nepřízeň počasí se podařilo vyplnit volný čas dětí tak dokonale, že když pro ně rodiče odpoledne přicházeli, dítka nechtěla jít domů. Mimo celotáborové hry byly děti například sportovat v nové městské hale a vyzkoušely si minigolf v Horním Bezděkově. Všichni si tábor moc pochvalovali a slíbili si, že se určitě uvidí za rok. Chtěli bychom touto cestou poděkovat dětskému serveru Alik.cz a paní Haně Adamcové z periodika Euro – zajistily pro děti spoustů pěkných dárků a drobností, které určitě udělaly radost. Nechtěli bychom zapomenout ani na město Unhošť, které laskavě zapůjčilo za nepříznivého počasí halu a pak společnost Adventure Golf z Horního Bezděkova, kde nám „udělali“ skvělou cenu.

29.6. 2010

Vystoupení našich dětí pro domov seniorů

V závěru školního roku jsme zpříjemnili sousedům z domova seniorů odpoledne, naše děti pod vedením paní Tesárkové a paní Jizbové secvičily a předvedly vystoupení se zpěvem a také krátkým tanečním představením. Akce byla spojena s příjemným posezením a občerstvením (nutno říci, že klobásky byly vynikající!) Možná mnohem více něž ty dobroty hřál naše malé umělce zasloužený potlesk přihlížejících…je to pro ně určitě motivace, aby se připravili na unhošťské slavnosti, kde budou také vystupovat.

14.6. 2010

Turnaj v minigolfu – Horní Bezděkov

V sobotu 12.6.2010 se čtyřčlenné družstvo dětí našeho DD pod vedením tety Zuzky zúčastnilo turnaje v minigolfu. Oficiální přívlastek této disciplíny je „adventure“, což znamená dobrodružství. A opravdové dobrodružství to bylo. Ve dvou kolech absolvovaly děti celkem 36 jamek. Za krásného slunečného počasí (teplota ten den vystoupala možná až příliš vysoko) se naši začátečníci probojovali na medailové pozice. V kategorii žen obsadila Iveta po dramatickém rozstřelu celkové 3. místo. V kategorii mužů se umístili: Dan na 2. místě a Vítek na 3. místě. Celému čtyřčlennému týmu ve složení : Nikola , Iveta , Dan a Vítek, patří uznání za bojovnost a téměř profesionální vystupování na této akci.

14.5.2010

Fotbalový turnaj dětských domovů O pohár české fotbalové reprezentace – kvalifikace

V Edenu jsme uspěli a získali přímý postup do finále, když jsme porazili o jedinou branku Dlažkovice. DD Unhošť tak obsadil první místo ve skupině a může se těšit na další soupeře na pražské Julisce! Na turnaji tak slavily svou vítěznou premiéru nádherné slávistické dresy, které darovala firma Restaurace Dědkův mlýn Unhošť – krásně to ladilo s tím, že ceny našemu týmu nepředával nikdo jiný, než Vladimír Šmicer. Jelikož jsme neměli fotografa, přinášíme pouze ilustrační foto…pokusíme se to ještě nějak napravit, bohužel jsme limitováni i zákonnými normami…

10.5.2010

V neděli 2.května jsme pořádali opět ve spolupráci s Rozmarýnou další letošní akci, Rytířské slavnosti. V našem areálu proběhly ukázky boje zblízka za použití chladných zbraní, viděli jsme souboje jednotlivců i více bojovníků podložené napínavým příběhem. Děti měly možnost si vyzkoušet zbroj i souboje proti opravdovým válečníkům, stejně jako střelbu z luku a útok mečem proti cvičnému terči.

Rozmarýna připravila pro děti soutěže, uvnitř dětského domova pak nejrůznější didaktické hry a opět s nimi měla velký úspěch.

Závěrem bychom chtěli poděkovat skupině historického šermu Alia Tempora, která celé vystoupení předvedla prakticky zadarmo a pak panu Pokornému, který pro naše nejmenší zdarma vyrobil nádherné dřevěné meče.

20.4.2010

V neděli odpoledne jsme měli štěstí, objevil se u nás zčistajasna čaroděj, nebyl ale zlý, byl to velmi hodný kouzelník z Uherského Hradiště, pan Jiří Hadaš. Předvedl zhruba čtyřicítce dětí z Unhoště a našeho domova spoustu kouzel, u některých i prozradil, jak se dělají, obdaroval děti balónky, nikoho nepropíchl mečem ani ho nezačaroval. Paní Mikšíčková z MLadé Fronty přinesla pro děti spoustu dárků a také si trochu zakouzlila. PO skončení produkce odměněné velkým potleskem se děti přesunuly do našeho klubu, kde se bavily při tradičně zajímavých workshopech partnerské organizace Rozmarýna.

29.2.2010

MASOPUST V UNHOŠTI!

V sobotu 27.2. jsme uspořádali ve spolupráci s městem Unhošť, o.p.s. Rozmarýna, ZUŠ Unhošť, s přispěním základní školy i mateřské školky a za podpory firme LEGO a nakladatelství Mladá Fronta, staročeský masopust. Po důkladných přípravách jsme za mrazivého, ale slunečného počasí dorazili na náměstí, kde pan starosta slavnostně akci zahájil. Pak už jsme za zvuků dobové hudby, v podání dvou skvělých muzikantů, vyrazili po městě. Průvod usměvavých lidí vtančil do krámků a obchůdků, několikrát zastavil dopravu, ale až na jednoho řidiče to nikomu nevadilo. Dotančili jsme do dětského domova, kde bylo opět výborné občerstvení, pro děti živá hudba prokládaná výstupy perfektního diskžokeje a k tomu workshopy Rozmarýny.

Nechyběl ani výběr nejlepších masek, což ale byl veliký oříšek pro pořadatele, neboť všichni, kdo přišli, byli skvěle připraveni. Nakonec se podařilo vybrat sedm nejzdařilejších masek, které byly odměněny taškami s produkty nakladatelství Mladá Fronta a firmy LEGO. Každé dítě, které přišlo v masce, se domů vypravilo s podobnými dárky. Ještě dlouho po skončení akce se ozývaly dětské hlásky z hojně navštívené produkce Rozmarýny . . . mazaly se tam drobné zákusky, stavěly hlavolamy a procvičovala drobná motorika.

Masopust se určitě vydařil a poděkování za to patří nejen výše uvedeným institucím, ale i všem pořadatelům a těm, kteří neváhali a s dobrou náladou se přišli bavit. Děkujeme!

Fotografie laskavě poskytla paní Eva Mikšíčková, šéfredaktorka časopisu Sluníčko z nakladatelství Mladá Fronta.

10.11.2009

Zamykání lesa a uspávání strašidel

Opět ve spolupráci s Rozmarýnou jsme pořádali veselou akci pro děti z Unhoště. Nejdříve proběhly hry o ceny a sladkosti, během této doby si příchozí mohli pochutnat na grilované klobásce či na některé z napečených sladkostí. Po setmění si všichni zapálili svíčky v lampiónech a společně jsme vyrazili z areálu domova do lesa. V magické atmosféře, kde cestu lemovaly blikající „dýně“ a ve tmavých zákoutích čekali lesní tvorové, kteří dávali dětem těžké úkoly, jsme došli až na pole…Tam jsme vypustili velký horkovzdušný lampion, který sebou odnesl tajná dětská přání…

Několik lampionků shořelo, nikdo se ale neztratil a kdo měl chuť, ještě se vrátil k domovu – tam se ještě drahnou chvíli společně zpívalo při kytaře…

Chyť si svůj řidičák

<Akci jsme pořádali ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Rozmarýna, Městským úřadem a Policí ČR dne 10.10.2009. Měli jsme štěstí na počasí i na návštěvníky, dětský řidičský průkaz získalo cca osmdesát dětí z Unhoště a okolí. Mimo řidičských dovedností musela dítka prokázat i znalosti v oblasti silničního provozu a poskytování první pomoci. Díky kladenské pobočce firmy LEGO dostalo každé dítě k řidičskému průkazu i stavebnici proslulého výrobce! Po absolvování této části programu děti soutěžily v nejrůznějších hrách, pokud uspěly, byly odměněny sladkostmi a věcnými cenami. Pro všechny návštěvníky bylo zajištěno výborné a pestré občerstvení.>

Vánoce

Vánoční svátky jsme poprvé zažili v novém prostředí, s novými tetami a strejdy…díky mnoha dárkům z kladenského stromu splněných přání se i těm, kteří museli zůstat o svátcích v domově, podařilo tyto chvíle lépe překlenout.

Mikuláš

Mikulášskou nadílku jsme absolvovali nadvakrát, stejně jako naši přátelé a sousedé v domově důchodců. Nejprve náš Mikuláš a andělem a čertem zašli do vedlejšího domečku a pak nám stejnou mincí oplatila i obdobná výprava dříve narozených.

Stěhování

V pátek 30.10.2008 jsme dorazili našimi auty a najatým autobusem do Unhoště a nechali za sebou mnoho let strávených v dětském domově v Sazené. Děti byly přivítány novými vychovatelkami i personálem a my všichni se začali učit žít v naprosto novém prostředí a jiných podmínkách.

Začátky vůbec nebyly jednoduché, zvykali jsme si na sebe, na nový domeček a na okolí. Je potřeba touto cestou poděkovat panu řediteli Kohlíkovi, který nás přijal s otevřenou náručí a bez sebemenších předsudků, čímž nám start v novém působiště výrazně ulehčil. Stejně se zachovali i představitelé města, školy a obou policejních sborů.. Doufáme, že i u široké veřejnosti ve městě převládne střízlivý pohled na naše děti a budeme moci být přínosem.

Děti, které se přistěhovaly ze Sazené, budou jistě navždy vzpomínat na náš malý domov a tety, které se tam o ně staraly, my si budeme přát, aby ve stejném duchu jednou vzpomínaly i ty další na Unhošť.

BEZVA DEN VELTRUSY

V sobotu 14.6. jsme dostali pozvání na akci Bezva den, která se konala v letním kině Veltrusy. Organizátorem byla ZŠ Veltrusy, celá akce byla věnována podpoře sdružení rodičů a přátel dětí s diabetem. Vše se odehrávalo za podpory radia Relax, vystoupila zpěvačka Klára Kolomazníková a děti ze základních a mateřských škol. Našemu domovy byly předány lístky na muzikál Kleopatra. Děkujeme za pozvání…

KOPAČKY PROTI DROGÁM

Ve druhém červnovém týdnu jsme se zúčastnili 1. ročníku fotbalového turnaje Kopačky drogám na Kladně. Prohráli jsme se Slaným 0:1, s Kladnem 0:4 a porazili Korálek 6:0, takže ve skupině jsme obsadili třetí místo. Na první pohled nic moc, ale za nás hrála dvě děvčata a kladenská škola byla plná prvotřídních fotbalistů…

PÍŠÍ O NÁS V NOVINÁCH

Rozhovor v Mělnickém deníku najdete na: http://melnicky.denik.cz/…ve-v-sa.html

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

Na sklonku roku jsme ve velvarské sokolovně sehráli přátelské utkání s DD Ledce a dařilo se nám…vyhráli jsme vybíjenou a o jediný gól i florbal!

ADOPCE NA DÁLKU

Zapojili jsme se do projektu Adopce na dálku a podařilo se nám vybrat 2.560,–Kč. Penízky dostanou děti ze Srí Lanky a místní sirotčinec. Na adopci přispěly všechny děti, zapojili se i zaměstnanci. Obnos poputuje přátelům ze zámečku, ti již zajistí vše potřebné.

FLORBAL

Dne 10.11.2007 se konal florbalový turnaj v Praze, měli jsme družstvo 5+1 (měli jsme dvě dívky), hrálo se 1×15 minut. První zápas jsme hráli s DD Krupka a prohráli jsme po dobrém výkonu 2:0. Druhý zápas jsme prohráli s Permonem 3:0, soupeři měli opravdovou kliku, dali tři góly ze čtyř střel. S Pyšely B jsme hráli do poloviny zápasu dobře a vedli jsme 2:3, nakonec jsme 6:3 prohráli. Všechny naše góly dával Pepík. Ve skupině o páté místo jsme vyhráli s DD Pyšely C 2:1, naše góly dal Michal a Tomáš. Skončili jsme tedy šestí. Zapsali naši nestálí zpravodajové Tomáš a Michal.» Nahoru   » Zpět na předchozí stranu

© Dětský domov Unhošť


Prohlášení o přístupnosti
Webová prezentace je vytvořena tak, aby splnila pravidla tvorby přístupného webu a vyhovuje požadavkům zákona č.99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č.365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.