Masopustní maškarní 2016

V sobotu 20. února proběhl už šestý ročník Masopustu a druhý v tom smyslu, že jsme ho nepořádali sami. Zdravá Unhošť, HAF klub, Sokol Unhošť a Město Unhošť, to byli další partneři, kteří se zasloužili o zdar celé akce. Tradičně vyšel průvod maškar od dětského domova, tentokrát jeli v čele dva nádherní koně, za nimi se valil medvěd, masky a hrála skvělá kapela. Na pěkně zaplněném náměstí nás všechny prověřilo zhoršující se počasí, vál ostrý vítr a mírně pršelo.

Masopust 2016
Zábava byla skvělá

Dospěláci, kteří přišli v masce, obdrželi jitrničku a pak se rodiče s dětmi odebrali do sokolovny, kde proběhla přehlídka masek.

Pro třicet nejzajímavějších maškar jsme měli připraveny krásné medaile z naší keramické dílny – ty předávala přímo paní starostka. Pak už začal maraton soutěží pro děti, před nimi ještě měla dítka možnost nechat se vyfotografovat a na místě fotografii také obdržet. Do soutěží se zapojilo cca sto dětí, další ještě přihlížely, účast byla ještě vyšší, než v roce 2015. Na závěr dostaly děti další keramiku z naší dílny a velké množství nejrůznějších cen.

Poděkování patří nejen mým obětavým kolegyním a spoluorganizátorům, ale i rodičům, kteří ochotně vypomáhali, například s nafukováním míčů

Jiří Beránek