Celorepublikové finále na Strahově

Hned druhý den po zahájení nového školního roku, tedy 2.9.2020, jsme nastoupili na Strahově k závěrečnému turnaji nejlepších týmů z dětských domovů z celé republiky. Byli jsme nalosováni do skupiny s Novým Jičínem a Chrudimí, první jmenovaný tým byl také naším úvodním soupeřem. Houževnatého soupeře jsme přehráli 1:0 a tím si otevřeli cestu k ovládnutí skupiny, což se i podařilo, když jsme Chrudim přejeli poměrem 9:0.

V souboji, který rozhodoval o šanci na finálové boje jsme podlehli ve vyrovnaném souboji Horšovskému Týnu po nešťastné teči 1:2 a sen o medailích se rozplynul.

Skupinu o 5. – 8. místo jsme otevřeli soubojem s Dolními Počernicemi, opět šlo o boj o každý metr a protože se nerozhodlo v normálním hracím čase (2:2), muselo dojít na penalty a v těch jsme o jeden zásah golmana byli lepší!

V posledním souboji jsme si museli zopakovat střetnutí s moravskými kluky z Nového Jičína, tady už malinko planuly emoce, což jistě bylo způsobeno únavou na obou stranách. Bitva skončila remízou 1:1 a opět musely přijít penalty a znovu měli naši střelci pevnější nervy – vyhráli jsme a obsadili krásné páté místo!