DD CUP – skvělý úspěch!

V sobotu 8.10. 2016 jsme se zúčastnili cyklistické části seriálu celoročního klání dětských domovů – DD CUP, které proběhlo v Dolních Počernicích. Z Unhoště vyrazili čtyři natěšení borci: Adriana, Filip, Dan a Sebastian.

Soutěž sestávala z několika disciplín. Začínali jsme nikoli na kole, ale s tužkou v ruce u dopravního testu. Poté jsme se přesunuli na jízdu zručnosti, kde bylo potřeba projet slalom, trefit se na prkno a převézt kelímek s vodou z jednoho stolku na druhý. Protože Áďa byla ve starší kategorii, museli jsme se několikrát v areálu rozdělit. Následoval rychlostní cyklistický závod a „křižovatka“, kde policisté několik minut sledovali pohyb vybrané skupinky cyklistů v simulované křižovatce, který bodově ohodnotili. Mezitím jsme se naobědvali a odpolední čekání na vyhlášení výsledků jsme se zkrátili vycházkou do zámeckého parku s lodí a zaslouženou sladkostí z krámku „U Vietnamce“.

Protože neexistovalo průběžné pořadí, jež by nám aspoň naznačilo, jak si stojíme, bylo závěrečné vyhlašování výsledků velkou neznámou. Soutěže se účastnilo 31 týmů z celé ČR od Ostravy po plzeňsko. Jenom hlavně nebýt poslední!! A už je to tady! Slavnostní předávání cen za účasti představitelů pražského magistrátu. Tak poslední nejsme, ani předposlední. Jupííí. Že by do 25? Ne! Tak do 20? Ne! Tedy druhá desítka. Při každém zaznění jiného než našeho jména náš tým hlasitě výskal, poskakoval a jinak se viditelně radoval z posunu o další „šprušli“ výš. A už je to tady! Patnáctka, tucet. Neuvěřitelné!! První desítka. A na stole je 8 pohárů. Vyjde i na nás. VYŠEL!!! Jsme PÁTÍ!!! Potřesení rukou s oficiálními představiteli. A pohár, diplom i věcné ceny pro jednotlivé soutěžící jsou naše. Obrovský úspěch, obrovská radost.

Teď už jen celí nadšení, pyšní a hrdí rychle autem domů, pochlubit se kamarádům i dospělým v domově v Unhošti.

Čest vidět, účastnit se a zapsat měl kouč, strejda a řidič Jirka Král.