Fotbalový turnaj v Pyšelích

Dne 4. 6. 2016 se tým fotbalistů našeho Dětského domova Unhošť zúčastnil již 37. ročníku turnaje v malé kopané pořádaného Dětským domovem a školní jídelnou v Pyšelích.

Naše repre v Pyšelích
Turnaj 2016 v Pyšelích

Turnajem náš tým prošel ve skupině bez porážky i bez inkasovaného gólu s impozantním skórem 15 : 0, kdy postupně porazil mužstva Přírodní školy Praha 7 „B“, Přírodní školy Praha 7 „A“ a domácí tým DD Pyšely a to vždy shodným výsledkem 5 : 0. V boji o postup do finále jsme opětovně porazili DD Pyšely, opět bez inkasovaného gólu, tentokrát s výsledkem 4 : 0.

Samotný finálový zápas s týmem Přírodní škola Praha 7 „A“ se pro nás nezačal vyvíjet dobře, neboť jsme poprvé na turnaji inkasovali a museli jsme se s touto pro nás nezvyklou situací vyrovnávat, stav se podařilo srovnat těsně před poločasem. I přes výraznou herní převahu a fotbalovost se našemu celku nepodařilo vstřelit vítěznou branku, zápas skončil za nerozhodného stavu 1 : 1 a tak duel pokračoval prodloužením, hraném na „Náhlou smrt“. Vzhledem k tomu, že ani toto prodloužení neurčilo vítěze, následovaly pokutové kopy, kdy náš tým takticky vystřídal brankáře. Po sérii pěti kopů byl stav nerozhodný, neboť každý z týmů vstřelil po jedné brance, následovala série po jednom kopu, kdy v deváté sérii náš střelec a současně i brankář musel po předchozí brance vstřelené soupeřem rovněž zamířit přesně, nepovedlo se a bylo rozhodnuto.

Náš tým tak obsadil pěkné druhé místo a současně jsme obdrželi i cenu pro nejlepšího střelce turnaje za deset vstřelených branek.

Doprovodným programem turnaje bylo setkání dětí s motorkáři, kteří se dostavili v hojném počtu a převedli dětem své motocykly. Součástí dne bylo i grilování masa a opékání špekáčků.

Závěrem lze konstatovat, že všem dětem se na fotbalovém turnaji líbilo, byly spokojené s úspěchem, i když je trochu mrzelo, že po předvedených výkonech nakonec nevybojovaly první místo. Tak snad příští rok.