Naši kluci v programu DofE

Program DofE založila roku 1956 Jeho královská Výsost, princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty II. Proto název Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s Award). S ním se na tvorbě programu podílel i Kurt Hahn, německý pedagog prosazující zážitkovou výuku, a lord Hunt, který mimo jiné vedl první úspěšnou expedici na vrchol Everestu. V Česku program funguje již od roku 1995.

Program byl vytvořen ve Velké Británii jako prostředek pro podporu seberozvoje mladých chlapců. Byl, a stále je, určený pro každého, bez ohledu na jeho zázemi, fyzické schopnosti, dovednosti nebo zájmy. Již v roce 1958 se otevřel dívkám a začal se šířit po celém světě. V roce 1988 byla založena The Duke of Edinburgh’s International Awards Association, která podporovala fungování programu v zemích mimo Velkou Británii. 

Díky neúnavné paní Ludmile Zachové z organizace Ano, Ano, která naše chlapce doslova dotlačila k výkonům, si i oni mohli přijít do nádherných prostor Staroměstské radnice v Praze pro bronzové ceny vévody z Edinburghu.

Děkujeme!

Fotogalerie

dofe2
dofe3